Obrtnička komora Osječko-baranjske županije i HUP Regionalni ured Osijek organiziraju seminar na temu: „EU natječaji za poduzetništvo i aktualni programi HAMAG-BICRO-a“ koji će se održati u četvrtak 02. srpnja 2026. godine s početkom u 10 sati u dvorani 2 na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 7, Osijek.
U 2026. godini očekuje se 13 poziva za poduzetnike iz programa Konkurentnost i kohezija ukupne vrijednosti 158 milijuna €. Prvi od njih je Dokazivanje inovativnog koncepta bio je najavljen za otvaranje krajem Veljače 2026. Ukupna alokacija za poduzetnike u tom natječaju je 3,7 milijuna €, a namijenjen je svima onima koji kreću ili su ranoj fazi razvoja novih proizvoda ili usluga. Novac se dodjeljuje za razvoj prototipa, istraživanje i razvoj. Moguće je dobiti do 60.000 € po projektu uz sufinanciranje od 70 % za male i mikro poduzetnike i 60 % za srednje velike poduzetnike. Više o tome, ali i drugim natječajima (npr. Ulaganja malih, srednjih i velikih poduzetnika u prelazak na kružno gospodarstvo, Digitalni vaučer, Ulaganje u pohranu energije i pametne energetske mreže, Ulaganje u razvoj punionica vodika, ..) koji nas očekuju u 2026. godini, saznajte na seminaru.
EU natječaje će prezentirati Tomislav Barbarić, direktor i vlasnik tvrtke K2 projekti d.o.o. iza kojega je više od 15 godine iskustva rada na više od 200 projekata financiranih EU sredstvima.
Na seminaru će se predstaviti i aktualni programi HAMAG-BICRO-a namijenjeni mikro, malim i srednjim gospodarskim subjektima, a iste će prezentirati Ivica Sabo, HAMAG-BICRO Ispostava Osječko-baranjske županije.
Seminar je zamišljen kao interaktivna radionica u kojoj će polaznici moći postavljati pitanja predavaču.
Sudjelovanje na seminaru je besplatno.
Zbog ograničenog broja mjesta prijave se zaprimaju do srijede, 1. srpnja 2026. godine, do 12 sati ili do popunjenja kapaciteta dvorane.
Prijavu možete izvršiti ovdje: PRIJAVA